Поточний рік сміливо можна назвати важким та непередбачуваним для більшості людей та що там, для всієї країни. Але зовсім скоро завітає перший день 2023 року, який принесе свіжі можливості. І я, як психолог, раджу відкривати нові сторінки свого життя, не боятися змін та сміливо крокувати у майбутнє.
У бажання змінити життя багато шанувальників: після важкого 2022 року рекордна кількість людей потребує «перезавантаження», адже поточний рік переплутав думки та показав, наскільки важливо цінувати найголовніше – це життя!… Про практичні техніки, які рекомендують використовувати психологи, аби спланувати щастя у новому році годі і говорити, нам якби ВИЖИТИ, говорять більшість! Але було і щось хороше в цьому році. Я впевнена!
Надихаємося досягненнями
Можливо, ви очікували на більш активний рік, планували отримати нові перемоги та підкорити висоти. 2022 рік вніс свої корективи, але не дивлячись на це, важливо проаналізувати досягнення. Це надає енергії та сил рухатися далі. Поставте собі такі питання: «що із запланованого вдалося здійснити?», «що саме допомогло мені досягти успіху, які дії і рішення?». Також беремо в новий рік правило — ведемо книгу досягнень.
 
Відзначаємо невдачі
Помилки в бізнесі або у взаэминах із людьми теж важливо проаналізувати і прийняти. Якщо заплющувати на це очі і враховувати тільки позитивний досвід —  неможливо винести уроки і є ризик повторити помилки в майбутньому. Варто впровадити у життя «рамку невдачі». Відповідаємо на запитання: «що за невдача? Що можу зробити інакше, якби ця ситуація повторилася? Чого вчить ця ситуація? Який висновок роблю на майбутнє?». Саме це допоможе не повторювати помилки, які в поточному році негативно відобразилися на вашому житті.
 
Хто був поруч: проводимо ревізію оточення
Корисно подумати або навіть скласти список тих, хто був поруч — близькі, друзі або партнери. Хто саме підтримував, допомагав реалізовувати ідеї, надихав. А хто — відволікав та переконував, що нічого не вийде. Адже говорять, що головне не той хто був с тобою із самого початку, а дійшов до кінця!!! Запаковуємо для себе у подарункову обгортку питання: «люди навколо мене підсилюють або роблять мене слабше?». Після цього — ваше оточення стане вашою сильною стороною.
 
Малюємо лінію часу
Намалюйте лінію, яка символізує минулий рік, і відзначте на ній важливі для себе події. Позитивні та негативні. Не обов’язково глобальні: це може бути отримання диплома, подорож, знайомство з яскравою людиною, ліплення сніговика з дітьми, смачна вечеря, стрибок з парашутом, поїздка до родичів, звільнення або закінчення особистих взаємин — що завгодно. Хтось відзначить 3 події, а хтось — 33. Можливо, це теж привід усвідомити, що життя потрібно урізноманітнити, тому що події в ньому створюємо ми САМІ.
 
Приймаємо і прощаємо
Вивчивши лінію часу, подумайте: що корисного вам дали ці події? Що змінили у вашому житті? Що наступного разу можна зробити інакше? Подивіться ще раз на негативні події. Чи досі вони мають такий поганий вигляд? Наприклад, під час звільнення у багатьох може скластися враження, що «усьому кінець». А потім можна озирнутися і зрозуміти, що так було потрібно — адже на новій роботі ще краще. Так само із людьми, що поруч, хтось своєю токсичністю та критикою не давав тобі спокою, не розуміючи, що саме так він робить тебе сильнішим! Проаналізуйте все і відпустіть — не варто носити цей тягар: вражень, емоцій, вчинків, відгуків про тебе бо то лише тих людей відгуки, які не можуть дозволити собі навіть половину того, чим ти живеш…. А може це просто трансформація себе через твою призму, хтось корінно нещасний і чуже нещастя пропускати через себе ну просто кажучи НЕ РЕКОМЕНДУЮ!!!!Події минулого важливо прийняти, а як максимум — пробачити і подякувати за досвід, який зробив мудрішими і сильнішими.
 
Слухаємо себе
Цілей може бути багато, але сенс не в кількості, а в тому, аби вони були важливими для вас особисто. Також зверніть увагу, в якому духовному стані ви плануєте наступний рік: потрібно бути не пригніченими і «вигорілими», а ресурсними і натхненними. У кожної людини має бути місце для розмови з собою. Корисно ставити собі питання по техніці «Декартових координат»: «якщо я це зроблю, що я отримаю?», «якщо я це зроблю, що я втрачу?».
 
Присвячувати час таким роздумам наодинці з собою важливо хоча б раз на рік, а краще — хоча б раз на місяць. І саме місце повинно бути затишним і спокійним — наприклад, улюблена кав’ярня або власна кухня чи парк або садок….. За смачною кавою, або в тиші природи, коли ніхто не відволікає. СЛУХАЙ…. Важливо чути свій внутрішній голос. Це допомагає навести фокус. Якщо цього не робити — є ризик бігти швидко, але не в тому напрямку.
 
Перемагаємо звички
 
Планувати дійсно важливо. Якщо не думати про своє майбутнє і не прислуховуватися до себе, існує великий ризик залучатися до чужих цілей і вирішувати чужі проблеми. Ключовий момент — вивчити свої звички. Які з них вам допомагають, а які — заважають? Пізно вставати, читати книги, але нічого з них не застосовувати, годинами гортати соцмережі … Які звички варто зберегти, а від чого відмовитися — і придумати щось корисне натомість. Наприклад, навчитися лягати спати раніше або вимикати телефон на час виконання термінового і важливого ​​завдання. Сплануйте ефективні звички і вбудуйте їх у свою діяльність.
 
Робимо перезавантаження
Щоб перебувати в «зарядженому» стані, Я раджу регулярно «перезавантажуватися». Коли наше серце б’ється частіше 130 ударів на хвилину хоча б півгодини, відбувається перезавантаження на фізіологічному рівні. Бігаючи, плаваючи, танцюючи, ми немов «обнуляємося», і напруга йде. А фізіологія впливає на наше мислення. Викид гормонів стабілізує та лікує, насичуй свій організм ….
 
………………. відпускаємо 2022 рік
Це звучить дико, адже як відпустити????.. війну, страждання чи смерть сотні тисяч невинних???
Головне те, що ми відчули в період глобальних втрат…
Тепер ми вже ніколи не знехтуємо своєю Батьківщиною, життям та здоров’ям…мовою та культурою… тут навіть політика ні до чого.. тут прокинулось глибоке підсвідоме та щире УКРАЇНСЬКЕ!!!!
 
 
Так само і з людьми —  ідеальних людей не буває, і помилки роблять всі. Визнати свої помилки — означає бути сильним. Щоб попросити вибачення, потрібно багато внутрішніх моральних сил. Досить часто буває так, що одних тільки слів може виявитися недостатньо. І тут добре працює «відшкодування шкоди». Задаємо конкретне питання: «що я можу зараз для тебе зробити?». І робимо. Пам’ятайте, важливо як просити пробачення, так і самим прощати. Адже це позбавляє кривдників влади. Щоб підвести кінцеву межу, важливо записати, за що ви вдячні собі та іншим. Це допомагає залишатися продуктивними, починаючи свій власний, щасливий та цікавий новий рік.
 
ЩАСЛИВИГО, А ГОЛОВНЕ МИРНОГО ВАМ НОВОГО
2023 РОКУ!

З повагою ІННА ЗАБІЯН